𝝤𝝞 ❞𝝬𝝦𝝪𝝨𝝤𝝞❞ 𝝥𝝞𝝩𝝨𝝞𝝦𝝞𝝟𝝖𝝙𝝚𝝨 𝝩𝝤𝝪 𝝤𝝠𝝪𝝡𝝥𝝞𝝖𝝟𝝤𝝪 𝝥𝝚𝝦𝝖𝝨𝝖𝝢 𝝥𝝖𝝢𝝮 𝝟𝝖𝝞 𝝖𝝥𝝤 𝝩𝝜 𝝡𝝥𝝖𝝘𝝚𝝦𝝢 𝝟𝝖𝝞 𝝥𝝜𝝦𝝖𝝢 𝝝𝝦𝝪𝝠𝝞𝝟𝝜 𝝥𝝦𝝤𝝟𝝦𝝞𝝨𝝜

🟥 Παπακανέλλος 37′
🟥 Κωστούλας 40′
⬛ Ράμσακ 63′
💥 Η Κ19 του Ολυμπιακού είναι στους “4” του Youth League!
💪 Η ομάδα του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου πήγε στο Μόναχο ως το μεγάλο αουτσάιντερ, όμως αυτό ήταν μόνο στα χαρτιά, αφού οι “ερυθρόλευκοι” έκαναν πάρτι στην έδρα της Μπάγερν, παίρνοντας τη θριαμβευτική πρόκριση με 3-1.
🪄🔥 Το “μαγικό” πρώτο ημίχρονο του Ολυμπιακού έθεσε τις βάσεις για την τεράστια νίκη, με τους πιτσιρικάδες του Συλαϊδόπουλου να βάζουν 3 γκολ στη Μπάγερν, εκ των οποίων ξεχώρισε αναμφίβολα η ασύλληπτη ενέργεια και το τελείωμα του Παπακανέλλου.
⚽ Ο Μουζακίτης είχε δώσει το προβάδισμα, ενώ ο Κωστούλας δε θα μπορούσε να λείπει από τον πίνακα των σκόρερς, βάζοντας το… κερασάκι με εξαιρετικό σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής.
💯 Οι Βαυαροί μείωσαν στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά δεν κατάφεραν ποτέ να μπουν πραγματικά στο ματς, αφού οι “ερυθρόλευκοι” ήταν συνεπέστατοι και αμυντικά, σε μια απόλυτα ολοκληρωμένη εμφάνιση.